#EvdeKal – Yardım Kampanyası


#EvdeKal – Yardım Kampanyası

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle, ülkemizde de alınan olağanüstü tedbirler çerçevesinde, gerek kendimizi gerekse sevdiklerimizi korumak ve bu hastalığa yakalanmamak ve  yayılmasına sebep olmamak için ‘evde kalmak’ ve sosyal mesafeye dikkat etmek herkes için bir zorunluluk haline geldi. Bunun neticesinde ortaya çıkan belli zorluklar herkesi, ama özellikle 65 üstü büyüklerimizi ve ücretsiz izne çıkmak zorunda kalan ya da işsiz kalan bir çok vatandaşı etkiliyor.

Bu nedenle toplumun tüm kesimlerinde başlatılan dayanışma ve paylaşım seferberliğine biz de katkı sağlamak istiyoruz. İlk etapta hazırladığımız el dezenfektanı ve diğer temel temizlik malzemelerini içeren hijyen paketleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlandı.

Bu dayanışmayı hazırlayacağımız gıda paketleri ile sürdürmek istiyoruz. Dayanışma ve beraberlik için elimizden geldiği kadar sorumluluk almaya devam edeceğiz. Siz de destek vermek istiyorsanız dernek banka hesaplarımıza havale/eft ya da online bağış yoluyla bize katılabilirsiniz.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.