Denizli Acıpayam Depremi


Denizli Acıpayam Depremi

Acıpayam’da meydana gelen deprem Ege Bölgesi’nde büyük korku yarattı. Kızılay ekipleri ile koordineli bir şekilde bölgeye intikal ettik. Aynı anda bölge halkının bazı temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için mobil hijyen tırımızı deprem bölgesine sevk ettik. Gönüllü ekiplerimiz özellikle köylere intikal ettiklerinde bir çok evin ağır hasarlı veya yıkılmış durumda olduğunu dernek yetkililerimize ilettiler. İlgili köylerde Kızılay ve AFAD ekiplerince 1500 çadır kuruldu. Bu çadırlarda barınan yaklaşık 3.500 deprem mağduru insanımızın sıcak su, duş, tuvalet ve çamaşır yıkama gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere mobil hijyen tırlarımızı çadır kentlerin yakınına kurduk. Hijyen tırlarımız kurulum sonrası bir çok mağdur ailenin ve özellikle bölgede çalışan görevli ve gönüllü ekiplerin sorunlarına çözüm oldu.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.