Giresun’daki yaraları sarmaya çalışıyoruz


Giresun’daki yaraları sarmaya çalışıyoruz

bölgeyi etkiledi.

İlk Umut Derneği olarak sel felaketinin meydana gelmesinin hemen sonrasında ekibimiz bölgeye giderek afet koordinasyon merkezi ile birlikte yakın bir çalışma ve iletişim içerisinde, belirlenen acil ihtiyaçların karşılanması için çalışmaya başladı. Bu hususta öncelikle hazırlanan hijyen ve gıda kolileri afet bölgesine ulaştırıldı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıldı.

Sel felaketinin yarattığı tahribat özellikle alt yapıyı olumsuz yönde etkilemiş bu da bölgede hijyen problemleri yaratmış bulunuyor. Hijyen problemlerini aşmak adına mobil hijyen tırımızı Dereli ilçesine götürüp kurulumunu yaparak, başta Giresunlu vatandaşlarımız olmak üzere kolluk kuvvetleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarının hizmetine sunduk. Böylece ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımız hijyen amaçlı temiz su ve çamaşır yıkama ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Ayrıca ülkemizin her köşesinde büyük endişe ve korku yaratan Covid-19 ile mücadele kapsamında sel felaketinden etkilenen Dereli ilçesi ve köylerinde el dezenfektanı ve maske dağıtımları gerçekleştirilerek korona virüs ile mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bölgedeki çalışmaları yerinde ve yakından takip eden ve denetleyen Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun dayanışma ve yardımlaşma çabalarımızdan ötürü memnuniyetlerini iletmesi bizleri onurlandırmıştır.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.