İzmir Depreminden sonra Durum Analizi


İzmir Depreminden sonra Durum Analizi

Afad İzmir İl Müdürü Sayın Kartal MUHCI ve Arama Kurtarma Birlik Müdür  V. Sayın ATIL HEPÇORMAN’I makamında ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Refik TOPÇU ve Genel Sekreter Sayın Umut ŞAHİN İzmir’de meydana gelen deprem sonrası yapılan çalışmalar ve Afet Farkındalık Eğitimleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.