İzmir ilk Umut Toplum Merkezi


İzmir ilk Umut Toplum Merkezi

İzmir Torbalı’da Suriye göçmeni olan Arap ve Kürt ailelerinin çocukları için var olan temsilciliğimizin Eylül 2018 tarihi itibariyle kapılarını açtık. İlk umut derneği olarak yürüttüğümüz bu projede Gaziantep de başlattığımız ve harika sonuçlar aldığımız Toplum Merkezi’nin bir benzerini İzmir’de başlattık. Yürüttüğümüz bu projede çocukların sosyal yasama adapte olabilmeleri için gerekli çalışmaları yapmak, dilimize daha hakim olmaları ve el becerilerini geliştirecek türde çalışmalarla onlara eğlenceli, güvenli ve sağlıklı bir ortam sunma amacındayız. Temsilciliğimizden, 3 yıldır yardımlar ulaştırmaktan son derece mutlu olduğumuz İzmir ve bölgesindeki göçmenler ile birlikte ihtiyacı olan herkes faydalanmaktadır.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.