Karadeniz için yeniden el ele verelim!


Karadeniz için yeniden el ele verelim!

Karadeniz'de meydana gelen sel felaketiyle yine ve yeniden canımız yandı. Hız kesmeden ve yorulmadan ekiplerimizle birlikte afet bölgesinde mücadeleye başladık. 2 hijyen tırı ve 1000 adet hijyen kitiyle birlikte elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz fakat açılan yaraları ancak birlikte sarabilir, kaybedilen umutları birlikte yaşatabiliriz...


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.