KIŞ PROJELERİ


KIŞ PROJELERİ

Çocuklar üşümesin fikri ile başlattığımız ve birçok şehirde her yıl düzenli olarak devam eden kış projelerimiz kapsamında; Dernek yönetimimiz; valilikler, kaymakamlıklar, muhtarlıklar, il göç idaresi genel müdürlükleri gibi kuruluşlarla bilgi alışverişinde bulunarak, ihtiyaç sahiplerini belirlemekte ve gerekli yardımların onlara ulaştırılması için çalışmaktadır. Bağışçılarımızın destekleri ile ihtiyaç sahiplerine giyecek, yiyecek ve hijyen ürünleri dağıtılmaktadır.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.