KORONAVİRÜS #EVDEKAL YARDIM PROJESİ


KORONAVİRÜS #EVDEKAL YARDIM PROJESİ

Covid-19 salgını, başta sağlık çalışanları olmak üzere hayatlarına zaten çok zor şartlarda devam etmeye çalışan herkesin yaşamını daha da zor hale getirdi. Pandemi, beraberinde işsizlik ve üretim yavaşlaması gibi problemler getirmiş ve bunun sonucu olarak gıda ve hijyen ürünlerinin maliyetlerinde büyük artışlar yaşanmıştır. İlk Umut Derneği olarak, Türk Kızılay’ı ile beraber hayata geçirdiğimiz Covid-19 dayanışma projesi kapsamında ülke genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza on binlerce hijyen ve gıda yardım kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Sizlerin desteği ile salgının son bulacağı tarihe kadar yardım çalışmalarımıza ve Türk Kızılay’ı ile iş birliğimize devam edeceğiz.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.