Koronavirus için kişisel tedbirler


Koronavirus için kişisel tedbirler

6 Adım da Corona virüsünden kendinizi korumanın yolları…
1-Ellerinizi düzenli olarak şu sabun veya alkol bazlı ürünlerle yıkayın
2-Solunum yolları ile alakalı hijyene dikkat edin ( öksürürken ağzınızı el veya mendil yardımı ile kapatın, kullandığınız mendili çöpe atıp ellerinizi tekrar yıkayın)
3-Sosyal ortamlar da ki bireyler arasında ki uzaklığa önem göstermek (hele ki bizim kültürümüz de zor da olsa bu dönemde, eğer bir kişi ateşli ve öksürüyor ise, o kişi ile aranız da en az 1 metre mesafe olmalı)
4-Gün içerisin de ağız, göz ve burun çevrenize dokunmaktan kaçının
5-Maske ve kişisel korunma araçları (eğer HASTA iseniz veya hasta birine yardımcı oluyorsanız maske kullanın, özellikle hastahane vb. ortamlarda)
6-Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın, eğer ateş, öksürük veya nefes daralması gibi semptomlar var ise hemen en yakın doktora başvurunuz!


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.