Koronavirüs Yardım Çalışması


Koronavirüs Yardım Çalışması

Toplumumuzda büyük bir korkunun ve kaygının kaynağı olarak görülen, Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve zamanla tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgınının 11 Mart 2020 tarhinde ülkemizde de ortaya çıkmasıyla başlayan toplumsal mücadelede biz de İlk Umut Derneği olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu amaçla Türk Kızılayı ile başlatmış olduğumuz dayanışma projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere hijyen kolilerini hazır hale getirdik. Sizlerin desteği ile salgının ülkemizde son bulacağı tarihe kadar yardım çalışmalarımıza ve Türk Kızılayı ile iş birliğimize devam edeceğiz.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.