Projelerimiz

“İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız siz de onlara öyle davranın” sözünün içinde derin bir anlam gördüğümüz için ve bu durum herkesin başına gelebileceği için insanlara yardımlaşma ve dayanışma konusunda bir örnek miras bırakmak istiyoruz.

01.2020

Mobil Hijyen Tırı – 2

İKİNCİ HİJYEN KONTEYNIRININ HAZIRLIKLARIDaha önceki blog yazılarımızda belirttiğimiz üzere; ziyare

06.2018

İzmir ilk Umut Toplum Merkezi

İzmir Torbalı’da Suriye göçmeni olan Arap ve Kürt ailelerinin çocukları için var olan temsilciliği

06.2018

Mobil Hijyen Tırı – 1

Hazırlığı süren ve bizi heyecanlandıran projelerimizden birisi de “Gezici Duş ve Çamaşır Makinesi”

09.2017

Gaziantep İlk Umut Toplum Merkezi

Gaziantep’te Suriye göçmeni olan Dom ve Abdal ailelerinin çocukları için oluşturduğumuz Mülteci To


Diğer İçerikler

Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.