Türk Kızılay'ı ile bu kez hijyen setlerimizi Bosna Hersek'e ulaştırdık.


Türk Kızılay'ı ile bu kez hijyen setlerimizi Bosna Hersek'e ulaştırdık.

Covid-19 salgının başladığı tarihten bugüne kadar omuz omuza çalıştığımız Türk Kızılay'ı ile bu kez hijyen setlerimizi Bosna Hersek'e ulaştırdık. Saraybosna'da kamp dışında zor koşullarda yaşam mücadelesi veren mültecilere hijyen setlerimizi ilettik. Salgın gibi zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerine ulaşmamız büyük önem taşıyor. Siz bağışçılarımız sayesinde ulaşamadığımız yer kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.


Etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteği ile hayata geçirmek istiyoruz. İlk Umut misyon ve vizyonuna hakim, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilincine sahip rol model insanlar ile başta gençler olmak üzere toplumun her kesimine edinilen bilgi ve deneyimi aktararak, gönüllülüğün öneminin ve bilincine sahip neslin yetişmesi hedeflenmektedir.

İlk Umut Derneği, dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet ve sosyal farklılık gözetmeksizin tüm ihtiyacı olan taraflara hizmet sunar.

İlk Umut Derneği, Gönüllüsünden, gönüllü olduğu alanda, talep edilen gönüllülüğü, tam bir istek ve motivasyonla; paylaşmayı bilen, iletişimi güçlü, merhamet sahibi ve yaptığı iş için gerekli disiplin ile hareket etmesini bekler. Gönüllülükte işbirliğini, şeffaf ve sürekli diyalog halinde bir çalışma yapılmasını önemser.

İlk Umut Derneği Bireysel Gönüllüsü;

Kabul,beyan ve taahüt eder.