20May2024
COVID-19 Big Hearts Policy Update Calling All Climate Champions To Apply

İLETİŞİM

iletisim@ilkumutdernegi.org

0312 502 58 00

SENDE DESTEK OL!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Sn. Mecit Can Atak ve oğlu Hakan Atak, bizleri ofisimizde ziyaret etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Sn. Mecit Can Atak ve oğlu Hakan Atak, bizleri ofisimizde ziyaret etti. Van AFAD bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan arama-kurtarma ekibinin oluşturulması üzerine başlayan sohbetimizde Atak ailesi Derneğimiz bünyesine gönüllü katılım sağlamak istediklerini belirtmiştir. Sohbetimizin devamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü ile randevu ayarlayacağını ve bu görüşme sonrasında stant kurularak birlikte güzel işlere imza atabileceğimiz üzerine fikir birliğinde bulunulmuştur.

KAMUOYUNA DUYURUDUR

Son günlerde, “İlk Umut Vakfı” isimli, gerçekte var olmayan bir oluşumun, İlk Umut Derneğimizin ismi ve kamuoyu nezdindeki itibarından faydalanmak suretiyle seri dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğunu, üzülerek öğrenmiş durumdayız. 

Edindiğimiz bilgiler uyarınca, gerçekte var olmayan “İlk Umut Vakfı” ismiyle hareket eden bu kötü niyetli kişi/kişilerce, halk nezdinde Derneğimizin itibarı ve güvenilirliği kullanılarak, kişilere yardım götürüleceği vaat edilmekte ve bu yolla, kişilerin, kişisel ve finansal verilerine erişilerek, dolandırıcılık eyleminde bulunulmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki Derneğimizce, yardım alanların kimlik bilgileri ve bankacılık bilgileri kendilerinden talep edilmediği gibi, herhangi bir internet uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması indirmeleri, bu uygulamaların şifre ve sair kullanıcı bilgilerinin paylaşılması ve benzeri bilgiler, yardım alanlardan kesinlikle talep edilmemektedir. Derneğimizce nakdi (nakit para) yardım yapılmadığınıi ihtiyaç sahiplerine ayni yardım yapıldığını vurgulamak isteriz.

Dolandırıcılık amacıyla hareket ettiği açık olan bu kişilerin, İlk Umut Derneği isimli kuruluşumuzla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmadığını, bu isimle arayarak ya da sizlere ulaşarak, kişisel ve finansal verilerinizi isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini; Derneğimizin ismini kullanarak gerçekleştirilen bu dolandırıcılık faaliyetleri hakkında, Derneğimizce yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla,

İlk Umut Derneği