20May2024
COVID-19 Big Hearts Policy Update Calling All Climate Champions To Apply

İLETİŞİM

iletisim@ilkumutdernegi.org

0312 502 58 00

SENDE DESTEK OL!

AFAD Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İzmir Depremi’nin 2. yılı organizasyonuna katıldık

AFAD Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İzmir Depremi’nin 2. yılı organizasyonunda, Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’in önderliğinde, il protokolü, kamu kurum ve kuruluşları dışında akreditasyon alan diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte törende yerimizi aldık. Tören boyunca standımıza ziyarete gelen valimize ve halkımıza yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgileri aktardık, görselleri paylaştık ve yapacağımız projelerden bahsettik.
AFAD İzmir koordinasyonunda gerçekleşen Bölgesel Düzey Tatbikat kapsamında İnciraltı Kent Ormanı’nda selde ve suda arama kurtarma çalışmaları, haberleşme, güvenlik ve ihtiyacın giderilmesine yönelik yapılan tatbikatta hijyen tırımızla yerimizi aldık ve hizmete açtık. Daha sonra da çevre temizliği konusunda yardımcı olduk.

KAMUOYUNA DUYURUDUR

Son günlerde, “İlk Umut Vakfı” isimli, gerçekte var olmayan bir oluşumun, İlk Umut Derneğimizin ismi ve kamuoyu nezdindeki itibarından faydalanmak suretiyle seri dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğunu, üzülerek öğrenmiş durumdayız. 

Edindiğimiz bilgiler uyarınca, gerçekte var olmayan “İlk Umut Vakfı” ismiyle hareket eden bu kötü niyetli kişi/kişilerce, halk nezdinde Derneğimizin itibarı ve güvenilirliği kullanılarak, kişilere yardım götürüleceği vaat edilmekte ve bu yolla, kişilerin, kişisel ve finansal verilerine erişilerek, dolandırıcılık eyleminde bulunulmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki Derneğimizce, yardım alanların kimlik bilgileri ve bankacılık bilgileri kendilerinden talep edilmediği gibi, herhangi bir internet uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması indirmeleri, bu uygulamaların şifre ve sair kullanıcı bilgilerinin paylaşılması ve benzeri bilgiler, yardım alanlardan kesinlikle talep edilmemektedir. Derneğimizce nakdi (nakit para) yardım yapılmadığınıi ihtiyaç sahiplerine ayni yardım yapıldığını vurgulamak isteriz.

Dolandırıcılık amacıyla hareket ettiği açık olan bu kişilerin, İlk Umut Derneği isimli kuruluşumuzla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmadığını, bu isimle arayarak ya da sizlere ulaşarak, kişisel ve finansal verilerinizi isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini; Derneğimizin ismini kullanarak gerçekleştirilen bu dolandırıcılık faaliyetleri hakkında, Derneğimizce yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla,

İlk Umut Derneği