23Nis2024
COVID-19 Big Hearts Policy Update Calling All Climate Champions To Apply

İLETİŞİM

iletisim@ilkumutdernegi.org

0312 502 58 00

SENDE DESTEK OL!

Yeni Bir Umut: Hatay’da İlk Umut Derneği ve One Heart İş Birliği ile Konteyner Okul Açıldı

İlk Umut Derneği ile iş birliği yaparak Hatay’da yeni bir umut ışığı yaktık!

İlk Umut Derneği ile ortak yürüttüğümüz projemiz kapsamında Hatay’da 8 sınıflık, 350 öğrenci kapasiteli konteyner okulumuzun kurdelesini kestik. Hatay Ali Kavak İlk Öğretim Okulu açılışında one Heart gönüllülerimizin büyük destekleri sayesinde bağışladığımız kitaplar, kütüphane raflarında yerini aldı. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına başladığımız bu dönemde, Hatay’daki çadır kentlerde yaşayan 300’den fazla öğrenciye bilgi ve hayal gücü dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor olmak bizim için büyük umut kaynağı…

Geleceğimizin mimarlarına şimdiden başarı dolu bir yıl diliyoruz. Bu projede emeği geçen herkese, özellikle de one Heart Gönüllülerimize ve İlk Umut Derneği’ne desteklerinden dolayı derin teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu yolculukta birlikte büyümenin ve toplumsal dayanışma ile fark yaratmanın bilinciyle “Hayata Renk Geleceğe Bir Yıldız” projemizi Türkiye çapında uygulamaya devam edeceğiz.

https://nttdata-solutions.com/tr/blog/ilk-umut-dernegi-ile-is-birligi-yaparak-hatayda-yeni-bir-umut-isigi-yaktik/

KAMUOYUNA DUYURUDUR

Son günlerde, “İlk Umut Vakfı” isimli, gerçekte var olmayan bir oluşumun, İlk Umut Derneğimizin ismi ve kamuoyu nezdindeki itibarından faydalanmak suretiyle seri dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğunu, üzülerek öğrenmiş durumdayız. 

Edindiğimiz bilgiler uyarınca, gerçekte var olmayan “İlk Umut Vakfı” ismiyle hareket eden bu kötü niyetli kişi/kişilerce, halk nezdinde Derneğimizin itibarı ve güvenilirliği kullanılarak, kişilere yardım götürüleceği vaat edilmekte ve bu yolla, kişilerin, kişisel ve finansal verilerine erişilerek, dolandırıcılık eyleminde bulunulmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki Derneğimizce, yardım alanların kimlik bilgileri ve bankacılık bilgileri kendilerinden talep edilmediği gibi, herhangi bir internet uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması indirmeleri, bu uygulamaların şifre ve sair kullanıcı bilgilerinin paylaşılması ve benzeri bilgiler, yardım alanlardan kesinlikle talep edilmemektedir. Derneğimizce nakdi (nakit para) yardım yapılmadığınıi ihtiyaç sahiplerine ayni yardım yapıldığını vurgulamak isteriz.

Dolandırıcılık amacıyla hareket ettiği açık olan bu kişilerin, İlk Umut Derneği isimli kuruluşumuzla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmadığını, bu isimle arayarak ya da sizlere ulaşarak, kişisel ve finansal verilerinizi isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini; Derneğimizin ismini kullanarak gerçekleştirilen bu dolandırıcılık faaliyetleri hakkında, Derneğimizce yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla,

İlk Umut Derneği