23Nis2024
COVID-19 Big Hearts Policy Update Calling All Climate Champions To Apply

İLETİŞİM

iletisim@ilkumutdernegi.org

0312 502 58 00

SENDE DESTEK OL!

Van’da İlk Umut Derneği şubesinin açılışı yapıldı

VAN – Van’ın Tuşba ilçesinde İlk Umut Derneği şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

İskele Mahallesi’ndeki derneğin açılışına Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, AFAD İl Müdürü Ali İhsan Körpeş, İlk Umut Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demokan Kileci ve davetliler katıldı. Bilmez, burada yaptığı konuşmada, derneğin kente hayırlı olması temennisinde bulundu.

Van’ın hem geçiş güzergahında hem de afetler açısından riskli bir bölgede yer aldığını belirten Bilmez, “Derneğimiz burada kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışabilecek. İnşallah onlara çok fazla iş düşmez. Mağdurlar ve göçmenler dertlerini daha rahat anlatacak imkan buldu. Derneğin açılmasına öncülük eden herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Kaynak: AA

Kaynak: https://www.diyadinnet.com/van-da-ilk-umut-dernegi-subesinin-acilisi-yapildi-h81480/

KAMUOYUNA DUYURUDUR

Son günlerde, “İlk Umut Vakfı” isimli, gerçekte var olmayan bir oluşumun, İlk Umut Derneğimizin ismi ve kamuoyu nezdindeki itibarından faydalanmak suretiyle seri dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğunu, üzülerek öğrenmiş durumdayız. 

Edindiğimiz bilgiler uyarınca, gerçekte var olmayan “İlk Umut Vakfı” ismiyle hareket eden bu kötü niyetli kişi/kişilerce, halk nezdinde Derneğimizin itibarı ve güvenilirliği kullanılarak, kişilere yardım götürüleceği vaat edilmekte ve bu yolla, kişilerin, kişisel ve finansal verilerine erişilerek, dolandırıcılık eyleminde bulunulmaktadır. Önemle belirtmek isteriz ki Derneğimizce, yardım alanların kimlik bilgileri ve bankacılık bilgileri kendilerinden talep edilmediği gibi, herhangi bir internet uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması indirmeleri, bu uygulamaların şifre ve sair kullanıcı bilgilerinin paylaşılması ve benzeri bilgiler, yardım alanlardan kesinlikle talep edilmemektedir. Derneğimizce nakdi (nakit para) yardım yapılmadığınıi ihtiyaç sahiplerine ayni yardım yapıldığını vurgulamak isteriz.

Dolandırıcılık amacıyla hareket ettiği açık olan bu kişilerin, İlk Umut Derneği isimli kuruluşumuzla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmadığını, bu isimle arayarak ya da sizlere ulaşarak, kişisel ve finansal verilerinizi isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini; Derneğimizin ismini kullanarak gerçekleştirilen bu dolandırıcılık faaliyetleri hakkında, Derneğimizce yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Saygılarımızla,

İlk Umut Derneği